W sobotę, 20 stycznia 2024 roku, odbyło się drugie w styczniu sobotnie spotkanie w ramach kreatywnych spotkań z literaturą i sztuką w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie. Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat ferii i sposobów na ich spędzanie. Uczestnicy spotkania wspomnieli, że nie mogą się doczekać Dnia Babci. Pani Kasia stwierdziła, że dobrze się składa, bo w ramach zajęć młodzi artyści przygotują niespodzianki dla babci i dziadka. Igor, radny Młodzieżowej Rady Gminy Czerwin, przeczytał uczestnikom fragment książki autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak „Basia i dziadkowie”. Po krótkiej rozmowie, uczestnicy zabrali się do wykonania niespodzianek dla swoich babć i dziadków. Patyczki sklejone klejem na gorąco stanowiły ramkę obrazka, a biały karton był tłem. Następnym krokiem było wycięcie serca z tektury i owinięcie go czerwoną wełną tak, by było przestrzenne. Serce i życzenia dla dziadków zostały na koniec przyklejone do ramki. Na zakończenie uczestnicy z uśmiechem dzielili się efektami swojej pracy na wspólnym zdjęciu. Do zobaczenia na kolejnych kreatywnych zajęciach 3 lutego!