W sobotę, 2 września 2023 roku, odbyło się kolejne sobotnie spotkanie w ramach kreatywnych spotkań z literaturą i sztuką w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od czytania. W dniu dzisiejszym bibliotekarz przeczytał  dzieciom książkę autorstwa Ewy Stadtmuller pt. „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”, o skrzacie, który postanowił dla swych leśnych przyjaciół stworzyć miejsce, do którego będą mogli przyjść i wypożyczyć dla siebie ulubioną książkę, a także miejsce, do którego można po prostu przyjść, spotkać się z innymi i porozmawiać na różne ciekawe tematy, czyli bibliotekę. Następnie uczestnicy spotkania przystąpili do wykonania pracy plastycznej, która oczywiście nawiązywała do dzisiejszego opowiadania oraz miejsca, w którym się spotkaliśmy. W ruch poszły nożyczki, którymi dzieci z kolorowych kartek papieru wycięły poszczególne elementy. Po przyklejeniu ich do zielonej kartki powstał nam kolorowy mol książkowy. Następnie dzieciaki robiły własnoręcznie małą książeczkę, która została przyczepiona do rąk mola, aby nie był on taki osamotniony. Gdy zajęcia plastyczne dobiegły końca, przyszedł czas na odrobinę zabawy. Z kolorowych klocków patyczków postanowiliśmy tak, jak skrzat Jagódka zbudować bibliotekę. Zadanie było dość trudne, ale dzieci bardzo chętnie i z uśmiechem na twarzy zabrały się do pracy. Wspólnymi siłami zbudowaliśmy kolorową klockową bibliotekę, którą można podziwiać na zdjęciach, tak jak uczestników ze zrobionymi przez nich molami książkowymi.

Do zobaczenia na kolejnych kreatywnych zajęciach 16 września!