W sobotę, 15 kwietnia 2023 roku, odbyło się kolejne spotkanie w ramach kreatywnych spotkań z literaturą i sztuką w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie. 15 kwietnia to dzień, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Sztuki, dzień urodzin wielkiego artysty Leonarda da Vinci. W nawiązaniu do tego święta nasze dzisiejsze zajęcia rozpoczęły się od przeczytania przez bibliotekarza rozdziału „Galeria obrazów”, będącego częścią książki autorstwa Sempe i Goscinnego pt.: „Rekreacje Mikołajka”. Po wysłuchaniu tekstu porozmawialiśmy troszeczkę o obrazach, o wielkich artystach, a przede wszystkim o tym, czym tak naprawdę jest sztuka. Punktem kulminacyjnym naszego spotkania była zamiana dzieci w małych artystów, którzy bardzo chętnie zabrali się do pracy. W ruch poszły przeróżne akcesoria: gąbeczki, pędzelki, patyczki, a przede wszystkim kolorowe farby plakatowe. Dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły swoje dzieła. Na białych kartkach powstały piękne bukiety kwiatowe.
Pod koniec spotkania wszyscy razem stworzyliśmy wspólne dzieło, lecz tym razem multimedialne, co widać na załączonych zdjęciach.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach oraz zapraszamy na kolejne w dniu 6 maja!!!