W dniu 19 czerwca 2023 roku, na przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Czerwinie czekały na placu zabaw liczne niespodzianki! Dzieci podzielone na grupy, korzystały ze stref przygotowanych w różnych punktach placu zabaw i na trawniku przed przedszkolem. Mali miłośnicy zabaw mogli w tym dniu skorzystać ze stacji gier, na której królowały słomki konstrukcyjne, alkogogle, bystre oczko oraz połów ryb. Kolejną stacją były zabawy taneczno – ruchowe i animacje muzyczne z panią Karoliną. Miłośnicy baniek mydlanych mogli znaleźć się przez chwilę w magicznej “bańkowej krainie”, a mali artyści wykonywali gigantyczne wspólne dzieło plastyczne na folii oraz tworzyli kreatywne dzieła z gliny. Na terenie przedszkola pojawił się także radiowóz policyjny, przy którym przemiła pani Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce udzielała dzieciom bardzo ważnych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa na drodze. W zabawach towarzyszyły maluchom maskotka Sky i Miś Policjant. Wszystkie dzieci biorące udział w wydarzeniu, wracały do przedszkola z tatuażem na ręku, ulepioną przez siebie pracą oraz uśmiechem na twarzy. Uśmiech i dobra zabawa były najważniejszym celem dzisiejszego dnia. Dzień Sportu i zabawy możemy więc uznać za bardzo udany!

Dzień Sportu i Zabawy mógł odbyć się dzięki projektowi „Dzień Dziecka” realizowanemu przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwinie we współpracy z Fundacją CEMEX “Budujemy przyszłość”.

Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Czerwin Grzegorzowi Długokęckiemu za obecność, pomoc oraz słodkości dla przedszkolaków.

Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom Przedszkola Samorządowego w Czerwinie za zaproszenie i wspólne działanie!

Dziękujemy z serca wszystkim Wolontariuszom z Młodzieżową Radą Gminy Czerwin i nie tylko, za otwarte serca i pomocne dłonie!

Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszki Ewy Lubereckiej, której zaangażowanie w lokalne środowisko zaowocowało udanymi wydarzeniami dla dzieci z gminy Czerwin! Dziękujemy z serca!