W dniu 11 czerwca 2024 roku odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek, zorganizowane przez bibliotekarzy z Filii Bibliotecznej w Piskach oraz Szkoły Podstawowej w Piskach. Wybory formą przypominały państwowe, co podkreślało rangę wydarzenia. Frekwencja była wysoka. W głosowaniu wzięło udział 80 uczniów Szkoły Podstawowej w Piskach. Podczas wyborów uczniowie wypełniali karty wyborcze dotyczące najciekawszych książek, które przeczytali w ciągu ostatnich dwóch lat. Następnie wrzucali je do urny wyborczej. Przebieg wyborów oraz liczenie głosów nadzorowała wyjątkowa komisja wyborcza powołana spośród uczniów klas IV-VII. Po podliczeniu głosów okazało się, że uczniowie podali 76 tytułów książek, z czego najciekawszymi okazały się: “Kicia Kocia”, “Pamiętnik Czarnego Noska”, “Cukierku, Ty łobuzie”, “Akademia Pana Kleksa” oraz “Dzieci z Bullerbyn”.

Wyniki głosowania zostaną przekazane do organizatora Ogólnopolskich Wyborów Książek – czasopisma “Biblioteka w Szkole”, która ogłosi wyniki w skali kraju.

Akcja ta miała na celu poznanie preferencji czytelniczych uczniów oraz promocję czytelnictwa i ukazanie biblioteki jako miejsca aktywnego, zaangażowanego i słuchającego potrzeb czytelników.

Serdecznie dziękujemy osobom, które z wielkim zaangażowaniem włączyły się do akcji, aby przebiegła ona sprawnie, oraz całej społeczności szkoły za to, że bardzo chętnie w niej uczestniczyli!

©2024 www.biblioteka.czerwin.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content