Młodzieżowa Rada Gminy Czerwin zorganizowała niezwykłe, dwudniowe wydarzenie związane z 31. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod nazwą „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla małych i dużych!”. W tym celu młodzież pozyskała wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Partnera wydarzenia. W działaniach towarzyszyła młodzieży pani Katarzyna Kossakowska, dyrektor Gminnej biblioteki Publicznej w Czerwinie, opiekun Młodzieżowej Rady Gminy Czerwin. Przygotowania rozpoczęły się w połowie grudnia. Młodzież nawiązała współpracę ze sztabem WOŚP w Ostrołęce, samorządem lokalnym, radnymi, przedsiębiorcami, instytucjami i organizacjami społecznymi z terenu gminy Czerwin, powiatu i województwa, udało się zorganizować niezwykłe wydarzenie. Młodzież połączyła turniej piłki siatkowej z koncertem, pokazami, prezentacjami oraz zbiórką pieniędzy. Zadbała o bezpieczeństwo i edukacyjny charakter wydarzenia. Zaprosiła grupę ratowniczą „Nadzieja”, DKMS Ostrołęka, policję i straż pożarną. Przygotowała   i brawurowo poprowadziła wydarzenie, licytacje, nadzorowała wszystkie etapy Finału, w tym animacje dla dzieci, dystrybucję ciepłego posiłku dla uczestników w postaci grochówki oraz pysznego piętrowego tortu. Odpowiadała za przygotowanie skarbonek, rozliczenie i podsumowanie zbiórki oraz ewaluację całego wydarzenia.

W sobotę, 28.01.2023 roku w godz. 9.00 – 12.30, odbył się turniej piłki siatkowej, na który zgłosiło się ok. 80 uczestników. Brawurowo sędziował meczom wójt gminy Czerwin pan Grzegorz Długokęcki. Na widowni licznie zasiedli rodzice, rówieśnicy i sympatycy sportowych zmagań. Turniej miał towarzyski charakter i wzięły w nim udział żeńskie drużyny młodzieżowe i dorosłych z gminy i powiatu. Podczas wydarzenia panowała świetna atmosfera i zasady gry fair play. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i sponsorowane napoje. Podczas rozgrywek prowadzona była zbiórka do puszek. Po zakończeniu turnieju jego uczestnicy przenieśli się do Gminnego Ośrodka Kultury w Czerwinie, gdzie już od godz. 11.00 trwał 31. Finał WOŚP. Sala była wypełniona po brzegi, a na scenie, pod sceną, w holu oraz przed budynkiem GOK na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji. Program wydarzenia był podany z wyprzedzeniem na plakacie. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi chętnie spędzali czas w strefie dla Smyka. Na scenie zaprezentowały się licznie przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Czerwinie, zespoły muzyczne, zespół tańca kurpiowskiego „Ostrołęka”. Równolegle odbywała się akcja informacyjna DKMS, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu. Swoje stoiska przygotowały i zapraszały do degustacji Koła Gospodyń Wiejskich z Seroczyna, Żoch i Księżopola. Na zewnątrz, na miłośników zwierząt czekały alpaki: Karol i Luis oraz kucyk „Molly”. Wielbiciele służb mundurowych i wozów bojowych, mogli stać się na chwilę policjantami i strażakami. Swoją karetkę prezentowała grupa ratownicza „Nadzieja”. Wszyscy uczestnicy posilili się grochówką i spróbowali pysznego czteropiętrowego tortu w barwach WOŚP. Wydarzenie zakończyło eko światełko do nieba. W niedzielę, 29.01.2023 roku, dzięki uprzejmości proboszczów, prowadzona była zbiórka do puszek przed kościołami parafialnym w Czerwinie i Piskach. W wydarzeniu wzięło w sumie udział  ponad 1000 osób.

Wydarzenie nie doszłoby do skutku bez wsparcia, życzliwości, dobrej woli i wielu otwartych serc. Młodzieżowa Rada Gminy Czerwin z serca dziękuje wszystkim darczyńcom sympatykom i przyjaciołom.

Darczyńcy i partnerzy wydarzenia pod nazwą „Gramy z WOŚP w Czerwinie”:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Wójt gminy Czerwin pan Grzegorz Długokęcki

Gmina Czerwin

Radni Gminy Czerwin

Sztab WOŚP w Ostrołęce

Ostrołęckie Centrum Kultury

Dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury pan Tadeusz Wiśniewski

Zespół Tańca Ludowego „Ostrołęka”

Grupa Ratownicza „Nadzieja”

Fundacja DKMS Ostrołęka

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie

Przedszkole Samorządowe w Czerwinie

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwinie

Dzienny Dom „Senior+” w Czerwinie

Gminny Ośrodek Kultury w Czerwinie

Posterunek Policji w Czerwinie

Ochotnicza Straż Pożarna w Czerwinie

Sala Bankietowa „Gracja” w Czerwinie

Właściciele Sali Bankietowej „Niebieskie Migdały” Monika i Robert Bartkowscy

Extral Iwona i Wojciech Chojnowscy

Joanna i Robert Żebrowscy

Studio B2

Apteka NOVA

Przychodnia Lekarza Rodzinnego Artur Płóciennik

Bank Spółdzielczy w Brodnicy

Marta i Piotr Rabuczewscy

Sanimax transport

fLOVEr

Cuda na Badylu

Zespół „Can`t Explain”

Wojciech Bukowski

Zespół „House of Estate”

Piotr Grzyb & Artur Kaliszewski

Koło Gospodyń Wiejskich Księżopole

Koło Gospodyń Wiejskich Seroczyn

Koło Gospodyń Wiejskich Żochy

Eliza Kowalewska

Agata Żyznowska

Marzena Przeździecka

Gabriela Jemielity

Aleksandra Szymańska

Jolanta Rucińska

Małgorzata Wojsz

Arkadiusz Tyborowski

Radio OKO

Moja Ostrołęka

Zdjęcia wykonali: Robert Kępisty i Katarzyna Kossakowska

©2024 www.biblioteka.czerwin.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content