Wieczór 11 października 2024 r. był pełen czarów i niezapomnianych przygód! Jubileuszowa Noc Bibliotek odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Czerwin, a warsztaty magii zorganizowane podczas wydarzenia były kolejną odsłoną projektu „Nasza biblioteka – przygoda na każdej stronie”, realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwinie w ramach Programu BLISKO. Akcja była częścią X jubileuszowej edycji ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, pod hasłem „Moc bibliotek”. Na początku, jak przystało na prawdziwą Szkołę Magii, Tiara Przydziału podzieliła naszych małych czarodziejów na drużyny. Każda drużyna przygotowała swój herb, który później dumnie zaprezentowała i opowiedziała o jego symbolice. Następnie dzieci własnoręcznie wykonały różdżki z patyczków i sznurka, ozdabiając je według swojej inwencji. Gdy różdżki były gotowe, rozpoczęły się warsztaty magii, które poprowadził czarodziej Kacper. Warsztaty były interaktywne. Dzieci uczyły się magicznych sztuczek i tricków. Śmiechu było przy tym co niemiara. Po warsztatach wszyscy uczestnicy wykonali pamiątkowe zdjęcia grupowe oraz bawili się w magicznej fotobudce. Podczas robienia zdjęć, dzieci zauważyły magiczne ślady stóp, które doprowadziły je do dziecięcego księgozbioru. Każdy czarodziej, który wypożyczył książkę, otrzymał od czarodziejki Sylwii bilet do magicznego kina! Przed seansem na wszystkich czekała niespodzianka – magiczny posiłek, czyli pyszna pizza! Po uczcie dzieci otrzymały popcorn i zasiadły do wspólnego oglądania filmu “Mój brat ściga dinozaury”. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa w tej wyjątkowej nocy. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspaniałą atmosferę! Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

Jesteśmy BLISKO naszej społeczności!

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

Narodowe Centrum Kultury

NPRCz 2.0