Dnia 22 marca 2023 roku, w sali konferencyjnej urzędu Gminy Czerwin, odbyło się uroczyste wręczenie nagród najaktywniejszym czytelnikom. To już druga edycja konkursu, mającego na celu promowanie czytelnictwa w lokalnej społeczności. Honorowy patronat nad konkursem objął wójt gminy Czerwin pan Grzegorz Długokęcki. Laureaci w czterech kategoriach wiekowych zostali wybrani spośród czytelników biblioteki głównej i filii bibliotecznej w Piskach. Laureatami konkursu zostali zostali czytelnicy, którzy przeczytali największą liczbę książek. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich laureatów i gości przez panią Katarzynę Kossakowską, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie. Następnie głos zabrał pan wójt Grzegorz Długokęcki. Podziękował za zaproszenie i życzył laureatom wielu inspirujących lektur. Pan wójt wręczył dyplomy i nagrody w poszczególnych kategoriach. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Wszystkim laureatom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów czytelniczych! Przybyłym gościom dziękujemy za obecność i wsparcie. Wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu dziękujemy za pomoc i liczymy na dalszą owocną współpracę.