W dniu 7 marca 2024 roku, uczestniczyłyśmy w konferencji bibliotekarzy zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrołęce. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele bibliotek publicznych z Ostrołęki oraz z terenu powiatu ostrołęckiego. Spotkanie uświetniły swoją obecnością pani Anna Gocłowska, wiceprezydent miasta Ostrołęki, oraz Katarzyna Grodzka, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Ostrołęckiego. Dyrektor MBP w Ostrołęce pani Bożena Załęska, powitała zebranych oraz przedstawiła zadania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce, która pełni jednocześnie funkcję biblioteki powiatowej. Z kolei pani Monika Klimek, instruktor powiatowy, podsumowała funkcjonowanie bibliotek gminnych w roku 2023. Podczas konferencji odbył się także panel dyskusyjny oraz wymiana doświadczeń na temat programu „Dyskusyjne Kluby Książki”. Dziękujemy za zaproszenie i inspirację.