W dniu 27 kwietnia 2023 roku w Filii Bibliotecznej w Piskach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu CZYTANIE NA DYWANIE. Bibliotekę odwiedziły 4 i 5-latki z przedszkola przy Szkole Podstawowej w Piskach wraz z wychowawcami. W związku ze zbliżającym się Świętem Flagi, obchodzonym w dniu 2 maja, bibliotekarz przeczytał dzieciom opowiadanie pt. „Dzień flagi”. Po zapoznaniu ich z treścią przyszedł czas na krótki quiz wiedzy o naszym państwie. Dzieci bez najmniejszego trudu odgadły wszystkie zagadki. Pod koniec wszyscy razem wyrecytowaliśmy wiersz Władysława Bełzy „Katechizm Polskiego Dziecka”.

Na zbliżający się Dzień Flagi biblioteka w Piskach przygotowała dla dzieci wystawę książek patriotycznych! Zapraszamy do wypożyczania!