W sobotę, 30 września 2023 roku, odbyło się wyjątkowe wydarzenie plenerowe pod nazwą „Z Jankowiankami zadbaj o zdrowie” w Jankach Młodych, gmina Czerwin. Organizatorami byli: Gmina Czerwin, Koło Gospodyń Wiejskich „Jankowianki” w Jankach Młodych oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwinie. Mimo prognoz deszczu i burz, opady ograniczyły się jedynie do krótkiego momentu na początku imprezy. Później rozpogodziło się i słońce nie opuszczało uczestników do końca wydarzenia. Wydarzenie brawurowo poprowadził Staszek Orłowski. Specjalnie na tę okazję założył strój klauna i z finezją rozbawiał małych i dużych. Program wydarzenia obejmował różnorodne atrakcje dostosowane do wszystkich grup wiekowych. Dla najmłodszych uczestników przygotowano dmuchańce, konkursy i zabawy. Wśród propozycji znalazły się również stoiska Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, reprezentowane przez panią Annę Buczyńską, panią Katarzynę Krupkę i panią Magdalenę Jabłońską, Związku Młodzieży Wiejskiej, Młodzieżowej Rady Gminy Czerwin oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska konsultacji dietetyczki pani Katarzyny Szuby, fizjoterapeutki pani Dagmary Duch-Długokęckiej, stoisko kosmetologiczne pani Beaty Staśkiewicz. Dodatkowo, ofertę dla uczestników, wzbogaciły stoiska handlowe z zabawkami dla dzieci oraz stoisko z lokalnymi ekologicznymi produktami “Szczypta Radości” zorganizowane przez pana Piotra Pawluka. Ponadto, na festynie pojawiły się wozy bojowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarnutach, Posterunku Policji w Czerwinie, Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. W sumie na wydarzenie przybyły cztery wozy policyjne. Policjanci, przygotowali stoisko na którym uczestnicy mogli uczyć się podstaw daktyloskopii i wygrać nagrody. Panowie policjanci przygotowali fascynujące pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokazy zaktywizowały uczestników w różnym wieku i wzbogaciły ich umiejętności. Wydarzenie uświetnił występ zespołu Mamzel, który porwał uczestników do wspólnej zabawy. Po koncercie nastąpiła część oficjalna. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych. Po części oficjalnej, Karolina Perzanowska z Proactive, przejęła inicjatywę i z pasją poprowadziła zumbę dla dzieci i dorosłych. Pani Karolina nie tylko energetycznie poprowadziła sesję z zumbą, ale pełniła też podczas wydarzenia rolę animatora zabaw dla dzieci. Wyjątkową oprawę muzyczną zapewnił Wojciech Bukowski, dj oraz saksofonista. Dodatkową atrakcją był konkurs prozdrowotny o Misiu Bursztynku, w którym nagrodę ufundowała Galeria Bursztynowa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, zaangażowanym oraz wspierającym wydarzenie wolontariuszom oraz przedstawicielom lokalnych organizacji i instytucji. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczyło uczestnikom wiele radości, ale także zintegrowało społeczność poprzez edukację prozdrowotną i różnorodne atrakcje związane z szeroko rozumianym zdrowiem. Dzięki serdeczności i zaangażowaniu wszystkich, wspólnie przeżyliśmy niezapomniany dzień.
Do zobaczenia na kolejnych, pełnych inspiracji wydarzeniach!

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Mazowsze serce Polski

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii. ⬇