W sobotę, 16 grudnia 2023 roku, odbyły się ostatnie w tym roku sobotnie kreatywne warsztaty w bibliotece. Dzieci podekscytowane przedświątecznym klimatem, pierwsze chwile w bibliotece spędziły na wybieraniu książek do wypożyczania. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, spotkanie rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Pani Kasia spytała, czy dzieci napisały listy do Świętego Mikołaja. Następnie przeniosła wszystkich do magicznego świata bożonarodzeniowych opowieści czytając fragment “Nowych przygód Mikołajka” autorstwa Sempe Goscinny’ego, w którym Mikołajek pisze list do Świętego Mikołaja w którym prosi o prezenty :nie dla siebie”. Następnie przeszliśmy do części praktycznej, w której uczestnicy z pasją tworzyli świąteczne choinki z kartonu owiniętego sznurkiem umocowanego w puszce. Zaangażowanie dzieci było nie do opisania, a efekty pracy – zachwycające! Po wspólnym tworzeniu, przyszła pora na chwile relaksu, zdjęcia i radość z własnych dzieł. Dziękujemy wszystkim za udział w tym magicznym dniu pełnym świątecznej kreatywności! Czekamy na zdjęcia stroików ozdabiających Wasze domy! Już teraz z niecierpliwością zapraszamy Was na kolejne warsztaty 13 stycznia. Do zobaczenia!