W dniu 20 sierpnia 2022 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Sobotnie spotkania w bibliotece”. Wzięło w nich udział 6 osób w wieku 7-11 lat.
Jak to na bibliotekę przystało zajęcia rozpoczęły się od przeczytania dzieciom przy wykorzystaniu teatru obrazkowego Kamishibai bajki pt. „Królowa pszczół” autorstwa Braci Grimm. Dzieci w wielkim skupieniu wysłuchały bajki, po czym przystąpiły do własnoręcznego wykonania pszczółki z papieru siedzącej na plastrze miodu. Jak widać na zdjęciach, uczestnicy warsztatów z wielkim zaangażowaniem i radością tworzyły swoje arcydzieła. Po zakończeniu warsztatów postanowiły same zabawić się w teatr, więc role się odwróciły i to one czytały bajkę dla bibliotekarza.
Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia!