W sobotę, 7 września 2024 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie, odbyły się kreatywne warsztaty z książką i robotami w tle. Wydarzenie miało miejsce w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Czerwin i było częścią projektu „Nasza biblioteka – przygoda na każdej stronie”, realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwinie w ramach Programu BLISKO. Zajęcia poprowadziła pani Jolanta Zera, która wprowadziła uczestników w fascynujący świat Photonów. Warsztaty rozpoczęły się tradycyjne od wypożyczenia książek. Następnie pani Jola zaczęła czytać książkę “Roboty w akcji!”, którą czytać dokończył Miłosz, jeden z uczestników. Podczas warsztatów dzieci miały okazję poznać podstawy obsługi, czyli jak prowadzić Photony. Następnie pani Jola zaproponowała, aby uczestnicy dobrali się w pary. Każda grupa otrzymała swojego robota, ale aby przejść do kolejnego etapu uczestnicy mieli za zadanie nadać imiona swoim robotom, a były one przeróżne, tj. Kitka, Axelot, Zdzisiek, Mario, Bemik i Rosi. Potem wszyscy zabrali się do rozwiązywania zadań, przechodząc kolejne stopnie trudności, co pozwoliło uczestnikom ulepszać funkcje Photonów, a przede wszystkim świetnie się bawić. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w zajęcia i radosną atmosferę! Zapraszamy na następne zajęcia już 21 sierpnia!

Jesteśmy BLISKO naszej społeczności!

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”