W sobotę, 4 lutego 2023 roku odbyło się kolejne sobotnie spotkanie w ramach kreatywnych spotkań z literaturą i sztuką w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie. Z okazji Dnia niedźwiedzia, który w tym roku przypadł 2 lutego uczestnicy wysłuchali opowiadania o małym niedźwiadku pt.: „Misiaczek”.
W części warsztatowej uczestnicy wyklejali nadrukowaną na kartce głowę niedźwiedzia z wykorzystaniem bibuły. Podczas tworzenia prac wykazali się ogromną cierpliwością i wytrwałością, gdyż obrazek wyklejany był małymi kuleczkami. Każdy z uczestników zajęć nadał imię swojemu niedźwiadkowi. Niedźwiedź Łucji nazywał się Borys, Marysi – Nessi, Lenki – Nina, Sary – Luna, Oli – Nini, a Wiktorii Bobo. W trakcie wyklejania prowadząca w tym dniu zajęcia Pani Ewelina zadawała dzieciakom różnorakie zagadki. Były łatwe, ale zdarzyły się też nieco trudniejsze, ale i tak wszystkie zostały odgadnięte. Wykonane przez dzieci prace wyszły przepięknie, co można podziwiać na załączonych zdjęciach. Warsztaty przepełniała radosna atmosfera. Dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas!