W sobotę, 31 sierpnia 2024 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie odbyły się pełne energii warsztaty muzyczne. Wydarzenie miało miejsce w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Czerwin i było kolejną odsłoną projektu „Nasza biblioteka – przygoda na każdej stronie”, realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwinie w ramach Programu BLISKO. Warsztaty poprowadził pan Jarosław Ptak, utalentowany gitarzysta, autor piosenek i członek zespołu Can’t Explain. Zajęcia rozpoczęły się tradycyjnie od wypożyczania książek, po czym pan Jarosław przeczytał dzieciom książkę „Trzej Muzykanci z Bremy”. Ta klasyczna opowieść wprowadziła uczestników w świat muzyki i przygotowała ich na dalszą część zajęć. Podczas warsztatów dzieci miały okazję grać na Bum Bum Rurkach, kolorowych tubach wydających dźwięki o różnych tonacjach. Prowadzący z pełnym zaangażowaniem pokazywał, jak można za ich pomocą tworzyć rytmy i melodie. Dzieci używały Bum Bum Rurek na wiele różnych sposobów, łącząc grę z ruchem i tańcem, co sprawiło, że zajęcia były pełne niepohamowanej radości. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie, a każdy uczestnik otrzymał mały upominek od pana Jarosława. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną muzyczną przygodę! Zapraszamy na kolejne spotkanie już 7 września! Jesteśmy BLISKO naszej społeczności!

___________________

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

Narodowe Centrum Kultury

Moja Ostrołęka