W sobotę, 24 sierpnia 2024 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie, odbyły się inspirujące warsztaty fotograficzne pt. “Malowanie światłem. Podstawy fotografii”. Wydarzenie miało miejsce w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Czerwin i było częścią projektu „Nasza biblioteka – przygoda na każdej stronie”, realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwinie w ramach Programu BLISKO. Zajęcia poprowadziła pani Ania Suchcicka, która wprowadziła uczestników w fascynujący świat fotografii. Warsztaty rozpoczęły się tradycyjne od wypożyczenia książek. Następnie pani Ania przeczytała książkę “Franklin znajduje aparat” autorstwa Paulette Bourgeois i Brendy Clark, co doskonale wprowadziło dzieci w tematykę zajęć i rozbudziło ich ciekawość. Podczas warsztatów dzieci miały okazję zgłębić tajniki fotografii – od podstawowych zasad i rodzajów sprzętu fotograficznego, po zaawansowane techniki długiej ekspozycji. Szczególnie emocjonującym elementem zajęć było malowanie światłem, podczas którego uczestnicy, za pomocą latarek tworzyli niezwykłe świetlne obrazy! Na zakończenie warsztatów pani Ania przygotowała dla wszystkich uczestników miłą niespodziankę – drobne upominki, które wywołały wiele radości! Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i twórczą atmosferę! Efekty naszej pracy już wkrótce. Zapraszamy na następne zajęcia już 31 sierpnia!

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”