W sobotę, 13 stycznia 2024 roku, odbyło się pierwsze w nowym roku sobotnie spotkanie w ramach kreatywnych spotkań z literaturą i sztuką w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie. Spotkanie rozpoczęło się nietypowo, bo od warsztatów. Zainspirowani piękną zimową pogodą postanowiliśmy stworzyć zimowy obraz 3D. Na początku uczestnicy spotkania pomalowali pierwszy element dzisiejszej pracy na czarno. Potem wycinali z kartonu drzewka, chmurki i domki oraz malowali je również czarną farbą. Gdy wszystko dokładnie wyschło, przygotowane wcześniej elementy przykleili na tekturowych czarnych podkładkach. Końcowym etapem pracy było ozdobienie obrazów za pomocą pasteli. Dzieci rysowały gwiazdki i cieniowały obrazy według własnej inwencji twórczej. Gdy dzieci z wielkim zaangażowaniem pracowały nad efektem końcowym swoich arcydzieł, Pani Ewelina przeczytała im krótkie opowiadanie pt. „O zapominalskiej Pani Zimie”.

Dzisiejsza praca plastyczna, której nadaliśmy tytuł „Zimowy krajobraz nocą.” nie była prosta, ale sprawiła uczestnikom wiele radości. Na zakończenie dzieci dumnie prezentowały swoje obrazy na wspólnym zdjęciu.

Do zobaczenia na kolejnych kreatywnych zajęciach 20 stycznia!