W sobotę, 3 lutego 2024 roku, odbyło się sobotnie spotkanie w ramach kreatywnych spotkań z literaturą i sztuką w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie. W związku z nadchodzącym świętem Zakochanych przypadającym na 14 lutego, spotkanie rozpoczęliśmy od poznania historii św. Walentego oraz legend z nim związanych. Następnie uczestnicy spotkania przystąpili do wykonania pracy plastycznej. Wycinali najpierw duże serduszko, a następnie małe z kartek ze starych książek, które dekorowali pastelami. Po przygotowaniu wszystkich elementów przykleili małe, kolorowe serduszka do dużego, a duże do różowych i czerwonych kartek z bloku technicznego. I tak powstała kartka walentynkowa. Na koniec na walentynkach przyklejone zostały napisy kojarzące się z Walentynkami i miłością, tj. „I love you”, „Kocham cię” czy „Miłych Walentynek”.

Na zakończenie dzisiejszego spotkania uczestnicy bardzo dumnie prezentowali swoje kartki walentynkowe na zdjęciu.

Do zobaczenia na kolejnych kreatywnych zajęciach 17 lutego!