Młodzieżowa Rada Gminy Czerwin po raz drugi w historii Czerwina organizuje 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod nazwą „Płuca po pandemii gramy dla dzieci i dorosłych”. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Młodzież wspiera aktywnie wójt gminy Czerwin Grzegorz Długokęcki i Rada Gminy Czerwin. W działaniach towarzyszy młodzieży Katarzyna Kossakowska, opiekun Młodzieżowej Rady Gminy Czerwin, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie.

Młodzieżowi radni nawiązali współpracę ze sztabem WOŚP w Ostrołęce, samorządem lokalnym, radnymi, przedsiębiorcami, instytucjami i organizacjami społecznymi z terenu gminy Czerwin, powiatu i województwa. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się zorganizować niezwykłe wydarzenie, które potrwa dwa dni i w nocy z soboty na niedzielę. Finał poprzedziły zbiórki pieniędzy w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie, Szkole Podstawowej w Piskach oraz w Zespole Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie.

Zebrane środki, zostaną przekazane podczas finału w sobotę, 27 stycznia 24 roku. W tym dniu, w godz. 11.00 – 18.00, w budynku  Gminnego Ośrodka Kultury i Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwinie, odbywać się będą charytatywne pokazy, prezentacje muzyczne i taneczne zespołów oraz występy wokalistów. W przerwach pomiędzy występami odbywać się będą licytacje przekazanych na finał darów. Na scenie wystąpią m.in. Angelika Siwiec w pokazie zumby, Alicja Malinowska z Przedszkola Samorządowego w Czerwinie, Zespół Tańca ,,Czerwin”, Zespół Tańca Ludowego ,,Ostrołęka” im. Jerzego Białobrzewskiego, Emilia Wachuta, Zespół Przymierze, Zespół Golden Ladies, Hot Muzycy z Twojej Okolicy oraz Zespół MADMA. Wydarzenie poprowadzi Staszek Orłowski. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje w budynku i na zewnątrz. W strefie dziecięcej, najmłodsi będą mogli skorzystać z animacji, gier i zabaw. Koła Gospodyń Wiejskich z Malinowa, Żoch i Janek Młodych, Rada Rodziców z Przedszkola Samorządowego w Czerwinie oraz Sala Bankietowa „Gracja” w Czerwinie, przygotują stoiska kulinarne z grochówką, ciastem, watą cukrową, popcornem, czy lemoniadą. Na miłośników fotografii czekać będzie Fotobudka 360 i profesjonalny fotograf Robert Kępisty. Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przygotują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwinie.

Na zewnątrz czekać będą na odwiedzających m.in. wozy bojowe policji i straży pożarnej, samochód terenowy do zwiedzania i przejażdżek oraz ulubieńcy dzieci – alpaki. Tradycyjnie, pojawi się piękny, piętrowy tort w barwach WOŚP, który pokroi Młodzieżowa Rada Gminy Czerwin. Tradycyjnie zabłyśnie też „światełko do nieba”.  Tego samego dnia, o godz. 20:00, w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie wystartuje nocny turniej piłki nożnej „dzikich drużyn”, w którym wezmą udział chętne zespoły. W niedzielę, 28 stycznia 2024 r., godz. 10:00 w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie, rozpocznie się turniej piłki siatkowej, a na ulicach Czerwina i Pisk, prowadzona będzie zbiórka do puszek. Uczestnicy obu turniejów, będą mogli posilić się grochówką i skosztować przysmaków przygotowanych przez KGW w Jarnutach i Księżopolu oraz zasilić skarbonki akcji.

Młodzieżowa Rada Gminy Czerwin i Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwinie, serdecznie dziękują za wszelkie wsparcie wszystkim darczyńcom sympatykom i przyjaciołom i zapraszają do aktywnego udziału we wszystkich wydarzeniach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego