Dzisiejsze zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie rozpoczęły się od wypożyczania książek. Wszyscy mieli okazję zabrać do domu nowe inspirujące opowieści. Następnym etapem była podróż do dyniowej przygody! Dzieci stanęły przed zadaniem odgadnięcia, jaki motyw przewodni ukrywa się w dzisiejszych kreatywnych zajęciach. Pani Dominika poczęstowała wszystkich pysznymi pestkami dyni, które stały się kluczem do rozwiązania zagadki. Po chwilach burzy mózgów dzieci zgadły, że to właśnie dynia jest bohaterką dnia i rozpoczęły fascynującą rozmowę na temat dyni. Dzieci dzieliły się różnorodnymi pomysłami na wykorzystanie dyni. Opowiadały, jak one i ich rodzice korzystają z tego cudownego warzywa. Potem wszyscy wsłuchali się w przygodę z Franklinem i wielką dynią autorstwa Paulette Bourgeois. Po inspirującej lekturze, przyszedł czas na praktyczne działania! Uczestnicy stworzyli piękne dynie z papieru, wycinając, klejąc i ozdabiając niepowtarzalne dzieła. Każda dynia była wyjątkowa, podobna, ale różniąca się detalami. Na zakończenie uwieczniliśmy nasze dzieła na zdjęciach zachowując wspomnienia tego wyjątkowego dnia. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy serdecznie na kolejne fascynujące kreatywne spotkania w bibliotece!