W dniu 10 października 2024 roku bibliotekę w Piskach odwiedziła grupa 3 i 4-latków wraz
z wychowawczynią panią Klaudią Obrycką, aby wziąć udział w jesiennych warsztatach
z okazji Dnia Drzewa. Na początku przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Drzewo dla Sowy”, gdzie tytułowa Sowa wyruszyła wraz z przyjaciółmi na poszukiwanie odpowiedniego drzewa na swój dom, które po długich poszukiwaniach wreszcie znalazła. Dodatkowo dzieciaki dowiedziały się co nam dają drzewa, oraz poznały kilka ciekawostek o nich. Następnie rozpoczęliśmy część warsztatową, podczas której przedszkolaki przy użyciu słomek oraz farb plakatowych odbijały stempelki na kartce z konturem drzewa. W efekcie ich pracy powstały piękne obrazki drzewa w jesiennych barwach. Na zakończenie spotkania wszyscy z uśmiechem na twarzy prezentowali swoje prace na wspólnym zdjęciu.

Dziękujemy bardzo za udział w warsztatach!