W słoneczny poniedziałek, 6 marca 2023 roku, na zaproszenie Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie przybyła do Czerwina grupa niezwykłych gości, polskich sportowców, medalistów olimpijskich, by wziąć udział w wydarzeniu pod nazwą „Spotkanie z Gwiazdami Sportu w Czerwinie”. Wśród sportowców znaleźli się:

• Urszula Włodarczyk – Wieloboistka, mistrzyni i rekordzistka Polski. Trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Dwukrotna medalistka Mistrzostw Świata w hali, dziewięciokrotna medalistka Mistrzostw Europy.
  • Natalia Madaj – Smolińska – Wioślarka, Mistrzyni Olimpijska z Rio de Janeiro w 2016 roku (dwójka podwójna), Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, czterokrotna medalistka Mistrzostw Świata, siedmiokrotna medalistka Mistrzostw Europy
  • Patrycja Maliszewska – Czołowa polska łyżwiarka szybka. Dwukrotna olimpijka, sześciokrotna medalistka mistrzostw Europy.
  • Emilia Ankiewicz – Obukowicz – lekkoatletka (400m przez płotki) Półfinalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, finalistka Mistrzostw Europy, srebrna medalistka Uniwersjady.
  • Paweł Januszewski – Olimpijczyk, Mistrz Europy, medalista Mistrzostw Europy w biegu na 400m przez płotki. Pomysłodawca akcji „BiegamBoLubię”. Dziennikarz radiowy i telewizyjny.
  • Marcin Prus – 97-krotny reprezentant Polski w piłce siatkowej, pedagog, psycholog sportu i biznesu. Trener mentalny. Od 2013 roku Ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS.

Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego programu Szkolny Klub Sportowy. Organizatorem wydarzenia był Instytut Sportu Państwowy Instytut Badawczy, partnerem strategicznym zaś Ministerstwo Sportu i Turystyki. Współorganizatorem eventu było Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, zaś gospodarzem wydarzenia Gmina Czerwin i wójt gminy Czerwin pan Grzegorz Długokęcki. Wśród gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Ministerstwa Sportu: Arkadiusz Czartoryski – Sekretarz Stanu, Wiceminister Sportu i Turystyki oraz Robert Juchniewicz – Zastępca Dyrektora w Departamencie Sportu Wyczynowego. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Starostwa Powiatowego: Stanisław Kubeł – Starosta Powiatu Ostrołęckiego, Magdalena Pietras – Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, Katarzyna Czerkas – Pracownik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrołęce oraz Anna Buczyńska – Radna Powiatu Ostrołęckiego. Samorząd gminy Goworowo reprezentował wójt gminy Goworowo pan Piotr Kosiorek, zaś gminę Czerwin Przewodniczący Rady Gminy Czerwin pan Krzysztof Tyszka oraz radne: pani Danuta Żebrowska oraz pani Anna Daniłowska. W wydarzeniu wzięły udział trenerki oraz reprezentacja Szkolnego Klubu Sportowego „Siatkareczki” ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie. Zaproszenie na wydarzenie przyjął Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej pan Wojciech Dobkowski, Dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych w Troszynie pan Mariusz Bacławski. Lokalne placówki oświatowe reprezentowali: Dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II pani Justyna Jabłonka, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego pani Mariola Zalewska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Piskach pani Agata Łada. Wydarzenie wspierali Radni Młodzieżowej Rady Gminy Czerwin oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwinie. Pani dyrektor Katarzyna Kossakowska była koordynatorem wydarzenia z ramienia Urzędu Gminy w Czerwinie.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 9.00 i trwało w sumie trzy godziny. Po słowach wstępu, wygłoszonych przez organizatorów i przekazaniu upominków, nastąpiła rozgrzewka, którą przeprowadzili Natalia Madaj-Smolińska i Marcin Prus. Następnie młodzi sportowcy, podzieleni na cztery grupy, uczestniczyli w czterech stacjach pod nazwami: 1)strefa sportów zimowych 2) siatkówka 3) wioślarstwo 4) stacja edukacyjna – łamigłówki. Uczestnicy mieli okazję odbyć serię krótkich treningów pod okiem mistrzów. W ramach spotkania przeprowadzono również warsztaty edukacyjne. Wydarzenie zakończyło się o godz. 12.00. Młodzi sportowcy otrzymali od organizatorów koszulki z logo akcji, wodę i słodki poczęstunek. Wydarzenie pod nazwą „Spotkanie z Gwiazdami Sportu w Czerwinie” przypadło do gustu wszystkim uczestnikom. Służyło promocji sportu i było prawdziwym świętem aktywności fizycznej w gminie Czerwin. Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.