W dniu 18 czerwca 2024 r., w sali konferencyjnej urzędu gminy Czerwin, odbyło się szkolenie tworzenia questu dla bibliotekarzy i przedstawicieli partnerów w projekcie „Nasza biblioteka – przygoda na każdej stronie”. W szkoleniu wziął także udział lokalny historyk, pasjonat historii lokalnej oraz liczna grupa młodzieży. Uczestnicy szkolenia, pod czujnym okiem prowadzącego, Krzysztofa Florysa z FundacjI Mapa Pasji, zostali wprowadzeni w tajniki tworzenia questów – unikalnych gier terenowych, które łączą w sobie elementy edukacyjne i rekreacyjne. Pan Krzysztof, specjalista w zakresie tworzenia i promocji questów, podzielił się z uczestnikami ogromną wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. Zachęceni do dyskusji uczestnicy, wymieniali się informacjami na temat lokalnych legend, miejsc pamięci, czy atrakcji turystycznych. Zainspirowani przykładami questów z różnych regionów Polski, uczestnicy szkolenia, wybrali ważne historycznie miejsca i zaproponowali trasę questu. Szkolenie było nie tylko okazją do nauki, ale także świetną lekcją historii i niecodziennym sposobem na integrację lokalnej społeczności. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie!

____________

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

Narodowe Centrum Kultury

NPRCz 2.0