W dniu 6 marca 2019r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie odbyło się spotkanie z Panem Piotrem Kowalczykiem – podróżnikiem, fotografem i przewodnikiem, który zaprezentował prelekcję podróżniczą „KOBIETY NA TRZECH KONTYNENTACH”, zorganizowaną dla Pań należących do Dziennego Domu Senior+ w Czerwinie. Nie było to zwykłe wyświetlenie slajdów, ale kolorowa relacja z podróży jakie odbył Pan Piotr Kowalczyk, a w tym przypadku historia trzech kobiet z różniących się kulturowo rejonów świata, które spotkał podczas swoich podróży. Przedstawił świat islamu, kambodżańską dżunglę oraz osadę na środku Sahary, a głównymi bohaterkami tych opowieści, jak już wyżej wspomniano były oczywiście kobiety.

Tematyka spotkania została dopasowana do zbliżającego się Święta Dnia Kobiet, a Panie były bardzo zaszczycone, że mogą wziąć udział w tak ciekawym spotkaniu i dowiedzieć się wielu ciekawostek, o których opowiadał autor spotkania. Oczywiście nie obyło się bez wielu pytań do Pana Piotra Kowalczyka, w związku z zaprezentowanym przez niego tematem.

Dziękujemy bardzo Panu Piotrowi Kowalczykowi za przeprowadzenie wspaniałej prelekcji podróżniczej.