W piątek, 25 listopada 2022 r, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Czerwin odbyło się podsumowanie III edycji Konkursu Fotograficznego „Książka w jesiennej odsłonie”. Uroczystość poprowadziła Katarzyna Kossakowska, Dyrektor Gminnej Biblioteki w Czerwinie. Powitała obecnych laureatów konkursu w trzech kategoriach wiekowych z rodzinami i bliskimi oraz podziękowała za tak liczne przybycie na uroczystość. Darczyńcom wręczyła podziękowania i drobne słodkie upominki.

Wśród gości obecni byli przedstawiciele urzędu gminy:

 • wójt gminy Czerwin pan Grzegorz Długokęcki, gospodarz obiektu oraz darczyńca konkursu, pani Beata Dąbkowska, skarbnik gminy Czerwin oraz pan Tadeusz Tyszka, sekretarz gminy Czerwin.

Uroczystość zaszczycili fundatorzy nagród w osobach:

 • pani Sylwii Zakrzewskiej, Dyrektora Oddziału Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej oddziały w Czerwinie i Lubotyniu,
 • pani Marty Rabuczewskiej, Kierownika Oddziału Banku Spółdzielczego w Brodnicy oddział w Czerwinie
 • pana Łukasza Kędzierskiego, współwłaściciela firmy Dalubo Kędzierscy spółka jawna z siedzibą w Piskach,
 • pana Mariusza Mierzejewskiego z firmy eco in, Przybylski i wspólnicy spółka komandytowa z siedzibą w Czerwinie.

Wójt gminy Czerwin pan Grzegorz Długokęcki przywitał i podziękował laureatom za piękne prace konkursowe i pogratulował sukcesu.

Prowadząca uroczystość przedstawiła garść informacji o konkursie. Konkurs został ogłoszony 17 października i trwał do 4 listopada. Na konkurs wpłynęło 49 zdjęć w trzech kategoriach:

 • dzieci – 22 zdjęcia,
 • młodzież – 11 zdjęć,
 • dorośli – 16 zdjęć.

Komisja konkursowa w której wzięli udział:

 1. Przewodniczący Komisji pani Jadwiga Kowalczyk
 2. Członek pan Artur Janusz Wyszyński
 3. Członek pan Beata Zera

w dniu 8 listopada 2022 r. po burzliwych naradach, postanowiła przyznać miejsca punktowe i wyróżnienia. Ponadto Darczyńcy postanowili przyznać swoje nagrody specjalne, po jednej w każdej kategorii.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów i nagród. Na środek zapraszani byli laureaci nagrody specjalnej, laureaci miejsc punktowanych i wyróżnień w każdej kategorii wiekowej. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wręczali Darczyńcy oraz przedstawiciele urzędu gminy Czerwin. Po uroczystej dekoracji w imieniu Darczyńców głos zabrali pani Sylwia Zakrzewskiej i Łukasz Kędzierski. Złożyli laureatom gratulacje i życzyli czerpania radości z pasji i zainteresowań.

Na zakończenie spotkania pani Katarzyna Kossakowska zaprosiła obecnych na słodkie co nieco oraz do udziału w kolejnych inicjatywach organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwinie, w tym na Koncert Bożonarodzeniowy w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Czerwinie w sobotę, 17 grudnia o godz. 18.00.

Wystawa pokonkursowa została przeniesiona do holu UG w Czerwinie, gdzie można ją oglądać do 23 grudnia.

Prace, które nie zostały nagrodzone w konkursie są wyeksponowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie

©2024 www.biblioteka.czerwin.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content